Probiotyk z bakteriami kwasu mlekowego

EkoSynbiotyk – badanie poziomu bakterii kwasu mlekowego

Badanie poziomu bakterii kwasu mlekowego w EkoSynbiotyku

Badania mikrobiomu i jego stanu po przejściu infekcji wirusowych

W roku 2020 i 2021 na całym świecie wykonano szereg badań opublikowanych i zrecenzowanych mikrobiomu i jego stanie po przejściu infekcji wirusowych. Udowodniono występowanie dysbiozy jelit – zaburzenia równowagi w jelitach, czyli ilości, składu i funkcjonowania mikrobioty jelitowej, które utrzymywały się na długo po ustąpieniu objawów infekcji.

Ponadto dysbioza jelitowa ma bezpośredni wpływ na płuca co może nasilać zaburzenia jelitowe. Badania te wskazują na konieczność suplementacji w czasie infekcji i po jej przebyciu w celu przywrócenia naturalnej społeczności bakteryjnej w jelitach.

Zapoznaj się z badaniami EkoSynbiotyku

Suplementacja bakteriami kwasu mlekowego

Potwierdzono, że szczególnie ważne jest suplementowanie bakterii z grupy lactobacillus (bakterie kwasu mlekowego).

Teoria ta znalazła również potwierdzenie w artykule opublikowanym na łamach prestiżowego wydawnictwa „Nature” (Olaimati In. 2020)

Badania EkoSynbiotyku potwierdza, że zawiera on żywe i aktywne bakterie kwasu mlekowego w średniej liczbie 5,6 x 109 jtk/100ml, co jest bliskie maksymalnej możliwej zawartości żywych bakterii w 100ml płynu.

Zapoznaj się z badaniami EkoSynbiotyku

Badania wskazują na konieczność suplementacji w czasie infekcji i po jej przebyciu w celu przywrócenia naturalnej społeczności bakteryjnej w jelitach. Badania EkoSynbiotyku potwierdza, że zawiera on żywe i aktywne bakterie kwasu mlekowego w średniej liczbie 5,6 x 109 jtk/100ml, co jest bliskie maksymalnej możliwej zawartości żywych bakterii w 100ml płynu.